wtorek, 31 marca 2015

Światowy Dzień Wody 2015

Światowy Dzień Wody to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 1992 roku, obchodzone corocznie 22 marca. Ma przypominać, że wielu mieszkańców naszej planety – obecnie ok. 800 milionów osób – cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Oznacza to nie tylko banalne kłopoty w życiu codziennym (takie jak utrudnienia w kąpieli czy spłukiwaniu toalety), których w naszej części Ziemi możemy doświadczyć w trakcie awarii czy remontu wodociągów. Brak dostępu do wody pitnej to także śmiertelne choroby oraz mniejsze szanse życiowe kobiet i dziewczynek, które zgodnie z tradycją mają za zadanie dbać o rodzinę i dom, więc spędzają długie godziny na wędrówkach do studni. Są to godziny, które mogłyby poświęcić nauce lub pracy zarobkowej i wyrwać się z nędzy. Mając to na uwadze uczniowie klasy 6 wykonali plakaty mające na celu uświadomienie znaczenia wody w życiu codziennym, ukazanie problemów z dostępem do wody pitnej i motywowanie do oszczędzania wody.

1 komentarz:

  1. Bez wody nie będzie życia na naszej planecie. Bardzo pożyteczna gazetka powstała i świetnie, że klasa włączyła się w obchody Światowego Dnia Wody 2015.
    Przy okazji polecam "Wodną Olimpiadę", propozycję Ministerstwa Ochrony Środowiska http://nauczyciele.mos.gov.pl/index.php?mnu=36&id=120

    OdpowiedzUsuń