poniedziałek, 30 marca 2015

Angielski świątecznie

Lekcję o świętach przygotowałyśmy z Angeliką i Eweliną. Szukałyśmy informacji na różnych stronach internetowych, opracowałyśmy słowniczek w chmurze, życzenia świąteczne w programie pizap i tak powstała lekcja dla klasy czwartej. Najtrudniejsze było chyba to, że czasu nie było za wiele. I teraz już wiemy, jak nauczyciel pracuje, żeby lekcję świąteczną przygotować :)
Na początku był trochę stres, jak ta lekcja nam w ogóle wyjdzie....
Najciekawsze zadanie było związane z jajkiem Kolumba. Każdy uczeń złożył swój tangram i napisał życzenia. Podobała się nam też ta cżęść lekcji, gdzie uczyliśmy się nowego słownictwa.
Gdyby kiedyś przyszło nam poprowadzić podobną lekcję poszukałybyśmy jakichś gier świątecznych albo piosenek.
A to nasza prezentacja z tej lekcji:


Polecamy też program do tworzenia kolorowych pisanek, które można zapisać i przygotować kartkę z życzeniami. EASTER EGG DESIGNER
pisankowo
Kolekcja tangramów świątecznych z lekcji:


2 komentarze:

  1. Brawo dziewczyny! Widziałam tangramy z tej lekcji - na przyszłość warto, aby każdy uczeń je podpisał swoim imieniem :)
    Myślę, że wiele nowego wszyscy się przy okazji nauczyliście.
    Temat bardzo wdzięczny - a Wy opracowałyście bardzo interesujące materiały. Co więcej - dzięki blogowi można do nich sięgać w dowolnym czasie i utrwalać w swoim tempie:) Ja też się wiele nowego dzięki tej prezentacji dowiedziałam o świętowaniu w krajach anglojęzycznych.
    Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń