środa, 9 maja 2018

Nowe technologie w klasie

Matematyczne koło fortuny to propozycja dla edukacji wczesnoszkolnej: Nie wiesz, kto ma zająć się zadaniem na lekcji? Koło fortuny pomoże wybrać. Dzieci kręcą na tablicy interaktywnej, dodatkowo odrobina tajemnicy i bęc. Jest kandydat/kandydatka. Losowo i atrakcyjnie:

Tak, powyżej to tylko niektóre efekty pracy nauczycieli różnych przedmiotów, którzy spotkali się w celu trenowania umiejętności efektywnego korzystania z TIK w swojej klasie.
Na popołudniowych zajęciach poznawali od podstaw platformę LearningApps, uczyli się, jak znaleźć potrzebne materiały i je dostosować do potrzeb własnej klasy. W drugiej części spotkania zadanie polegało na stworzeniu własnego koła fortuny w aplikacji ClassTools. Oczywiście przetestowaliśmy nowe propozycje na tablicy interaktywnej.
Na koniec przyszedł czas na pracę z materiałami opracowanymi w programie dedykowanym tablicy. Jak otworzyć grafikę, filmik, zadania przygotowane dla uczniów już wiadomo, a jak krok po kroku korzystać z nich na tablicy i po lekcji - temu poświęcone będzie kolejne spotkanie. Za tydzień we środę.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za pilne uczestnictwo, aktywność, zaangażowanie oraz wszystkie pytania, jakie się pojawiały w trakcie warsztatów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz