środa, 29 kwietnia 2015

Jak uczymy innych

Naszą szkołę odwiedziła dziś grupa uczniów z klasy szóstej z Zegartowic. W programie wizyty było wspólne zwiedzanie szkoły, poznanie pracowni oraz prezentacja multimedialna o bogatej ofercie edukacyjnej Zespołu Szkół nr 4 w Krzesławicach, jaką przygotował Samorząd Uczniów.
W drugiej części Dnia Otwartego dołączyła klasa szósta z Krzesławic wraz z wychowawczynią, panią Wiolettą Mazgaj. Obie klasy szóste uczestniczyły w lekcji otwartej, którą opracowali w ramach projektu edukacyjnego uczniowie z drugiej klasy gimnazjum.
Szóstoklasiści z Zegartowic mogli więc poznać nie tylko budynek, ale też i samych uczniów, uczęszczających do szkoły w Krzesławicach. Wspólna lekcja była ponadto okazją do poznania nauczycieli, uczących w klasach gimnazjalnych, opiekuna SU, p. Wioletty Kopanicy oraz p. dyrektor Danuty Bryk.
Nasi uczniowie zaprezentowali różnorodne, nowoczesne materiały dydaktyczne własnego autorstwa, w tym prezentacje multimedialne, plansze interaktywne, pomysłowe zadania dla grup.
W pracowni językowo-informatycznej zaprosiliśmy uczestników lekcji do zabawy ze słowem, promując kulturę języka polskiego.
Goście mieli także okazję zobaczyć prace wykonane przez naszych uczniów: witryny, prace plastyczne, projekty i modele.
Miłym akcentem spotkania był poczęstunek dla gości z Zegartowic, przygotowany przez przedstawicieli naszego Samorządu Uczniowskiego :)
To był bardzo pracowity i aktywny dzień! Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za pomoc i wsparcie w przygotowaniu programu.

5 komentarzy:

 1. To była bardzo fajna lekcja otwarta! Gratuluję II gim za tyle pracy włożone w przygotowanie tej lekcji ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uważam, że uczniowie bardzo dobrze przygotowali się do prowadzenia lekcji ! :)
  Wiola Mazgaj

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mieliśmy doświadczenia w przygotowywaniu takiego dnia, byliśmy pełni obaw jak to wszystko wyjdzie, ale udało się !!! Mało tego, niektórzy uczniowie z klasy II gimnazjum bardzo mnie zaskoczyli ( pozytywnie) kiedy to prowadzili lekcję i dokonywali jej ewaluacji ( Wojtuś W. :) i nie tylko :) Wszyscy bardzo pięknie pracowali !

  OdpowiedzUsuń
 4. Jolanta Bugaj13 maja 2015 10:44

  Jak wychowawca- nieprzewidywalni i "the best" !

  OdpowiedzUsuń
 5. Lekcja była świetna !!!! Ciekawa i Fajna !!!

  OdpowiedzUsuń