poniedziałek, 17 listopada 2014

Mikołajkowe kodowanie

Drodzy Uczniowie! W ramach programu "Mistrzowie Kodowania" i z okazji nadchodzących Mikołajek oraz Świąt chcielibyśmy zaprosić Was do wspólnego zakodowania wirtualnych kartek bożonarodzeniowych w Scratchu.
Jesteśmy przekonani, że będzie to dobra okazja, żeby zachęcić Was do kolejnej twórczej i zespołowej pracy. Projekt możecie tworzyć samodzielnie lub w zespołach. Co powiecie na rozgrzewkę z listem do św. Mikołaja?
Wystarczy kliknąć na zieloną flagę, a sami zobaczycie :)

piątek, 17 października 2014

Piątek ze scratch


Udało się! W pracowni szkoły w Raciechowicach uczyliśmy się remiksować projekty innych użytkowników.
Oto najnowsze prace uczniów:
remiks Ani


remiks Kasi

remiks Moniki
remiks Kuby

Drugie zadanie, lekko zmodyfikowane i kolejne remiksy:

odpowiedź Moniki
odpowiedź Kasi
odpowiedź Ani
odpowiedź Kuby
A najfajniejsze jest to, że pod projektami naszych uczniów pojawiły się już komentarze z różnych krajów! Bardzo pozytywne :) My dopiero będziemy przeglądać dzisiejsze prace i także się dołączymy z krótką informacją, dla każdego remiksu i oceną projektu. Kilka skryptów warto poprawić - ale mamy na to czas w projekcie.
Jedno jest pewnie: pięknie pracowaliście na zajęciach i bardzo sprawnie się one potoczyły! Tak trzymać :)
Fajna była dzisiejsza wycieczka? Piszcie o niej w komentarzach do tego postu :)

środa, 15 października 2014

Zakoduj piątek!

Jeszcze dwa dni zostały do wizyty naszej ekipy w Raciechowicach. Gotowi?
Kto ma ochotę zremiksować poniższy projekt? Do dzieła!
Kliknijcie na zieloną flagę i zobaczcie, co tam się dzieje :)


sobota, 11 października 2014

Tydzień z kodowaniem i akcja "move&scratch"

Nakręceni na programowanie? Zaczynamy właśnie europejski tydzień kodowania, w którym wiele się dzieje. Różne placówki organizują zajęcia ze scratchem. Zgłoszono już 1600 wydarzeń edukacyjnych. My także się przyłączamy do tej akcji! Więcej informacji znajdziecie tutaj.
W najbliższy piątek delegacja z naszej szkoły będzie w Raciechowicach dzielić się swoimi umiejętnościami. To pierwsza lekcja otwarta, w jakiej będziemy brać udział. Ale damy radę, prawda?

wtorek, 30 września 2014

Formujemy drużyny

Wrzesień się kończy, nowe czas zacząć. Przyjmujemy Wasze zgłoszenia do udziału w programie "Mistrzowie Kodowania". Na półpiętrze zorganizowaliśmy kącik poświęcony projektowi. Od października ruszamy już z zajęciami. Utworzymy 2 grupy. Jedna dla uczniów szkoły podstawowej, druga dla uczniów gimnazjum. Zapraszamy serdecznie do udziału i zaprzyjaźnienia się ze scratchem.

środa, 24 września 2014

Mistrzowie Kodowania

Nowy rok szkolny, to i nowe akcje w naszej szkole :)
Pomalutku ruszamy z projektem "Mistrzowie Kodowania",
Wkrótce odbędzie się europejska inicjatywa "Tydzień Kodowania". Zgłaszajcie swoje pomysły, jak moglibyśmy się przyłączyć! Może pod hasłem 'move&scratch'? Czekamy do poniedziałku na Wasze zgłoszenia.
Dzisiaj natomiast udało nam się przygotować kawałek gazetki, która przybliży całej społeczności szkolnej nieco temat programu i zasad. Zauważyliśmy też, że komputer z pozostawionym otwartym projektem na platformie SCRATCH przyciągał Waszą uwagę niczym magnes. I zaciekawiał. Kolejna odsłona za tydzień :)
twórczość starszych koleżanek :)
literki pierwsza klasa :)

niedziela, 8 czerwca 2014

Wycieczka :)

Witam !!
Jak pewnie wiecie nasi uczniowie ze szkoły pojechali na wycieczkę i mam nadzieje, że się nieźle bawili :) Pojechali na trzy dni do Trójmiasta czyli do Sopotu, Gdańska i Gdyni. Ja mam omówić miasto Sopot.

VII - XI w. n.e. Na terenie dzisiejszego miasta istniało wczesnośredniowieczne grodzisko, którego elementy zachowały się przy ul. Haffnera. Od kilku lat na sopockim grodzisku działa udostępniony dla zwiedzających skansen archeologiczny. 


1186 r. 
Pierwsza wzmianka źródłowa na temat Stawowia i Gręzowa - dwóch osad leżących w granicach dzisiejszego Sopotu. Obie osady wymienione zostały w dokumencie fundacyjnym klasztoru cystersów w Oliwie wśród czterech wsi stanowiących pierwotne uposażenie oliwskiego opactwa. 


1186 r. 
Pierwsza wzmianka źródłowa na temat Stawowia i Gręzowa - dwóch osad leżących w granicach dzisiejszego Sopotu. Obie osady wymienione zostały w dokumencie fundacyjnym klasztoru cystersów w Oliwie wśród czterech wsi stanowiących pierwotne uposażenie oliwskiego opactwa. 


1212 - 1214 r. 
W dokumencie fundacyjnym, wydanym przez Mściwoja I – księcia gdańskiego – dla klasztoru norbertanek w Żukowie, pojawia się po raz pierwszy nazwa Świemirowo – niegdyś samodzielnej wsi, dzisiaj obszaru położonego w granicach miasta Sopotu.  

A tu podziwiajcie zdjęcia z Sopotu :) 






                                                                       Nasi Podróżnicy :)


Piękne Morze ahh ..

piątek, 6 czerwca 2014

Piknik Rodzinny.

15 czerwaca 2014 roku organizowany jest Piknik Rodzinny.
Organizowane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
Start piknika zaczyna się o 14:00.
Atrakcje:
-występy artystyczne
-Konkurs ,,Super Mama''
-koncert Orkiestry Parafialnej z |Góry Św. Jana
-degustacja zdrowych smakołyków
-projekcja filmu ,,Śmietnik w mojej głowi''
-zabawy i konkurencje sportowe 
-wręczenie pucharów i dyplomów 
-zakończenie Festynu

DODATKOWE ATRAKCJE:
-rodzinne grillowanie
-konkurs na najlepsze ciasto owocowe
-porady dietetyka 
-kiermasz
-stoiska z zdrową żywnością 
-malowanie twarzy
-karaoke
-dyskoteka dla dzieci
-warsztaty carvingu
-I WIELE WIELE INNYCH !!!
GWARANTUJEMY DOBRĄ ZABAWĘ I RODZINNĄ ATMOSFERĘ !!!! :)

poniedziałek, 2 czerwca 2014

Wyniki Konkursu "Super Klasa"


W naszej szkole Samorząd Uczniów zorganizował nam świetny konkurs pt ,,Super Klasa''.
Uczniowie ustrajają klasy, robią aktualne gazetki, dbają o czystość, a przewodnicząca szkoły, Pani dyrektor i Pani od matematyki lub Pani od geografii chodzą regularnie i oceniają:
-nasz wystrój sal
-czytelnictwo
-zachowanie
-frekwencję
-apele z prezentacjami multimedialnymi na różny temat.

Oto tegoroczne wyniki:

I miejsce:      klasa VI 
II miejsce:    klasa IV 
III miejsce:  klasa III gimnazjum

Za pierwsze miejsce klasa VI dostała dofinansowanie do wycieczek szkolnych.
Uczniowie bardzo się cieszą, że mieliśmy taki konkurs.

Nasza szkoła nadal pragnie takiego konkursu, ponieważ staramy się, aby nasz wystrój klas był bardzo ładny, staramy się o dobre czytelnictwo i staramy się nie opuszczać lekcji. Staramy się być naj naj.
Myślę, że w przyszłym roku szkolnym też będzie taki konkurs. :)

A zwycięskim klasom GRATULUJEMY!!!






niedziela, 1 czerwca 2014

Dzień Dziecka !

Cześć ! Jak wiecie dziś nasz wielki dzień Dzień Dziecka :)
W Polsce Dzień Dziecka obchodzimy pierwszego czerwca. Ale są miejsca na świecie, w których to święto celebruje się dwa razy w roku. Gdzie? Zapraszamy do lektury.
Jak to się zaczęło?
Pierwszy czerwca to nie jedyny dzień w roku poświęcony najmłodszym. Data wybrana w 1925 roku na światowej konferencji na Rzecz Dobra Dzieci w Genewie przyjęła się głównie w krajach związanych niegdyś lub obecnie z ustrojem komunistycznym, ale również w Portugalii i jej byłych koloniach. W Polsce po raz pierwszy Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzono w 1952 roku. Od roku 1994, pierwszego dnia czerwca w Warszawie obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży.

Czyżby dzień dziecka był dwa razy w roku?
W 1954 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ zaleciło, by w kalendarzu każdego państwa znalazł się Powszechny Dzień Dziecka. W ONZ przypada on na 20 listopada, w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka, jednak nie jest to data zobowiązująca i różne kraje obchodzą ten dzień w różnych terminach.

A ja wszystkim starszym i młodszym życzę spędzenia miłego dnia z rodziną :)

czwartek, 29 maja 2014

Historia mojego przyjaciela :)

No więc na pewno każdy wie że gram na flecie poprzecznym.
To piękny instrument.
Ale na pewno każdy z nas chciałby wiedzieć jak powstał flet poprzecznym
 Flet jest jednym z najstarszych instrumentów dętych drewnianych. Znany był już ludom epoki starożytnej, stanowiąc ważny element ich kultury muzycznej. W ciągu wieków flet przechodził różne fazy rozwoju swej budowy. Początkowo posiadał postać prymitywnej rury z otworem ustnikowym na końcu lub w środku, później składał się z szeregu rur połączonych ze sobą (tzw. fletnia Pana). Inny doskonalszy system fletu to pojedyncza rura z licznymi otworami, które zamyka się i otwiera palcami, a tym samym skraca się lub wydłuża drgający słup powietrza, stanowiący źródło zróżnicowanych dźwięków.
  W późniejszym okresie średniowiecza znane są w Europie dwa rodzaje fletów: podłużny, z dzióbkowym ustnikiem, zbudowany na wzór fujarek, oraz poprzeczny, bez ustnika, trzymany w położeniu prawie poziomym. Z tych dwóch rodzajów pierwszy typ instrumentu cieszy się zrazu większą popularnością i nosi nazwę fletu. Dopiero w XVII w. flet poprzeczny dochodzi do większego znaczenia, a obecnie jest jedynym rodzajem fletu używanym w orkiestrze. Zanim jednak osiągnął dzisiejsza doskonałość brzmienia, ulegał licznym przemianom, stopniowo kształtującym jego współczesną strukturę.
  Na przełomie XVI i XVII wieku Michael Praetorius, niemiecki kapelmistrz i teoretyk muzyki, powiększył odległość między otworem dla  zadęcia, a otworami zakrywanymi przez palce, a Francuzi zastosowali trójdzielną budowę fletu wprowadzając tzw. stopę o beczułkowatym zakończeniu. W XVIII wieku dodawano coraz to więcej klap: m.in. w 1722 znany niemiecki flecista, kompozytor (skomponował ok. 300 koncertów fletowych i wieleJohann Joachim Quantz innych utworów na flet) i pisarz (autor pierwszej niemieckiej szkoły gry na flecie, Berlin 1752) Johann Joachim Quantz dodaje drugą klapę do fletu, a mianowicie klapę  Cis; w 1726 dodano do stopy klapę Es; w 1760 trzech londyńczyków: Florio, Gedney, i Potter dodaje klapy Gis, B i F, a w 1774 usuwają klapę Cis; w 1782 J.H. Ribock dodaje zamkniętą klapę C. Około 1780 roku cztero i sześcioklapowy flet pojawia się w muzyce symfonicznej Mozarta i Haydna. W tym samym czasie pojawia się ośmioklapowy model fletu Meyera.
  Na początek XIX wieku przypadają kolejne udoskonalenia w budowie fletu: dodano dźwignię B, w latach 1806-1844 Claude Laurent wykonał 3, 4, i 7-klapowe szklane flety, w 1808 roku Frederick Nolan wynalazł otwarte klapy i połączył klapy razem ze sobą, w 1810 r. George Miller w Londynie zaczął produkować metalowe flety, w 1812  Tebaldo Monzani nałożył ustnik na otwór zadęciowy, w 1822  Nicholsonowie (ojciec i syn) uporządkowali klapy, a w 1827 roku Rudall i Rose zaczęli produkować 8-klapowe flety, które stały się bardzo popularne. Około 1830 roku Beethoven używa fletu w swoich symfoniach.
Theobald Boehm  Prawdziwej rewolucji w budowie fletu dokonał Theobald Boehm (1794-1881). Urodził się on w Monachium, był znanym niemieckim flecistą. Od 1810 pracował nad swoim modelem fletu, który ostatecznie zaprezentował w 1831 roku na zjazdach w Paryżu i Londynie. Zastąpił w nim zakrywanie otworów palcami wynajdując mechanizm dźwigni i klap znacznie ułatwiający grę na tym instrumencie i zwiększający jego możliwości techniczne. Odrzucił też m.in. nadmiar klap dodawanych z boku, utrudniających technikę gry, flet swojego pomysłu oparł ściśle na zasadach akustyki, a przyjętą zrazu budowę stożkową zmienił na cylindryczną. System Boehma przeniesiony został następnie na pozostałe instrumenty dęte drewniane. Flet Boehma w porównaniu z dawnymi typami zyskał ogromnie na czystości i miękkości brzmienia dźwięków, dawał możliwości wydobycia prawie wszystkich trylów, a skalą swoją obejmował oktawę czterokreślną. Te zalety zapewniły mu powszechny udział w nowoczesnej orkiestrze, a kompozytorów skłoniły do pisania bogatszych, skomplikowanych technicznie partii fletowych. Nowy instrument dzięki swej dogodnej konstrukcji zyskał zwolenników na całym świecie.
  W 1838 - Auguste Buffet, paryski wykonawca insrumentów, dodał jeszcze  trylową klapę Dis i klapę Gis. Od 1839 roku w Londynie Ward zaczął manufakturowo produkować flety Boehma, a od 1841 roku dołączyli także z takową produkcją Rudall i Rose. Po wielu eksperymentach ustalono, że najlepszym metalem do produkcji fletów jest srebro.
  Współcześnie przeprowadzono korektę klap: Cis (w 1948 Alexander Murray), oraz Gis, a także zmieniono korek w główce fletu, aby ustabilizować dźwięki. Pojawiły się flety masowo produkowane przez Japończyków i Amerykanów, które zdominowały światowy rynek. Obecnie na rynku znajduje się wiele firm produkujących flety takich jak: Altus, Sankyo, Miyazawa, Muramatsu, Yamaha, Trevor James, Pearl, Gemeinhardt, Amati, Armstrong, Powell i wiele, wiele innych.

Serdecznie Zapraszam do Szkoły Muzycznej I stopnia w Czasławiu w której uczęszcza wiele osób z naszej szkoły np ja Andzia Zuza Wojtek Robert Tobiasz... 
Może ty też :) 

środa, 28 maja 2014

:)

Tak ! Jeszcze dwa dni do piątku ale się ciesze :)
'

Dzień Mamusi !!!

W Polsce Dzień Matki obchodzony jest 26 maja.
Przez kilka dobrych tygodni nasi eTwinning'owcy pracowali twórczo, aby uzyskać ten właśnie efekt, a oto on:


A teraz ciekawostka w Polsce Dzień Mamy obchodzony jest 26 maja, a wielu innych kraj to święto obchodzone jest w kwietniu czy w marcu a nawet w jesieni i zimie.
Wszystkim mamom życzę WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO. <3

poniedziałek, 26 maja 2014

Dzień Mamy

Witajcie jak wiecie jest dziś dzień mamy :) My zaczęliśmy go obchodzić dopiero od 1923 roku w Krakowie. Nasze kochane Mamy są kochane, pomogą jak potrzeba, uczą, wspierają i zawsze są z nami i za to je kochamy :*



poniedziałek, 19 maja 2014

Kostka Rubika

Właśnie dowiedziałam się że dziś obchodzona jest 40 rocznica Kostki Rubika. 
Oto zdjęcia Kostki Rubika:
 oto ułożona Kostka Rubika.

,a o to nie ułożona Kostka Rubika.

Bardzo polecam zakupienia Kostki Rubika, ponieważ ćwiczy naszą koncentracje oraz ćwiczy ruch naszych palców.

czwartek, 15 maja 2014

Dzień Polskiej Niezapominajki...

Niezapominajki albo inaczej niezabudki kwitną właśnie w ogrodach i nałąkach. Wszystkie ich gatunki poza niezapominajką polną są prawnie chronione. Są symbolem wiecznej pamięci i świadomości ekologicznej. Od wielu lat 15 maja obchodzimy Dzień Polskiej Niezapominajki. Cieszymy się, że możemy je jeszcze oglądać w  naszym środowisku .



.

środa, 30 kwietnia 2014

Czego się dziś nauczyłam???

Przy okazji montażu zdjęć jakie robiłam w poniedziałek poznałam dwa programy Tik:
photopeach i piZap.
W pierwszym można zrobić fajne filmiki z opisem i muzyczką.
A w drugim bardzo ciekawie przerobić zdjęcia.
Wszystkiego nauczyłam się dzięki naszej Pani Gosi Janik :)
Zapraszam do niej na kursy:)

Kanonizacja Św. Jana Pawła II

W naszej szkole zorganizowaliśmy konkurs plastyczny.
Wpłynęło wiele prac i mamy piękną wystawę.
Oprócz tego wspólnie z parafią Św. Jana Chrzciciela przygotowaliśmy uroczystość, w której udział wzięli uczniowie, nauczyciele, absolwenci, rodzice, wielu znajomych i sąsiadów. W chórze śpiewali i w orkiestrze grali mieszkańcy Krzesławic i okolic.


Zajęcia sportowe w naszej szkole

Regularnie ćwiczymy, ruszamy się, uczestniczymy z różnych zawodach. Bardzo to lubimy, zwłaszcza nasi koledzy :)

ZAJĘCIA SPORTOWE on PhotoPeach

poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Wielkanoc w naszej szkole.

W każdy poniedziałek od kilku tygodni pracowaliśmy nad pracami przedstawiającymi nasze zwyczaje i tradycje świąt Wielkanocnych.
Uwieczniliśmy to na różne sposoby:
-malując,
-pisząc.
Było przy tym mnóstwo zabawy.
Każdy z nas zajął się innym dniem świątecznym, opisując go szczegółowo.
Angelika - zajęła się Niedzielą Palmową.
Wojtek i Tomek- opisali Wielki Czwartek i Wielki Piątek.
Kasia - zrobiła Wielką Sobotę.
Stół Wielkanocny - narysowała Marysia .
Angelika - opisała Wielką Niedzielę.
Krzysiek - zajął się Lanym Poniedziałkiem
Ewelina - opisała tradycje i potrawy Wielkanocne.
Zrobiliśmy to po angielsku.
Całym montażem naszych wspaniałych prac zajęłam się ja. (Pani Jola nazwała mnie specjalistką od spraw montażu i prezentacji) :)
A to wynik naszych prac: Easter on PhotoPeach


środa, 2 kwietnia 2014

Jak to z ,,Chłopcami z placu broni" jest':

W tym semestrze jedną z lektur, jakie mamy przeczytać i będziemy omawiać na lekcjach są "Chłopcy z placu broni".
Nemeczek - to główny bohater.
Troszkę informacji o tej książce możecie znaleźć na Wikipedii. A może oprócz czytania porównamy jeszcze oryginał z wersją filmową. Tutaj możecie obejrzeć "Chłopców" na ekranie.



niedziela, 30 marca 2014

O Sarmatach i nie tylko

W ubiegłą środę, 26.03.2014 r u nas w szkole odbyła się ,,Żywa Lekcja Historii''. Aktorzy przywieźli ze sobą sporo rekwizytów. Były miecze, flagi, piki i nawet ...  krzesło tortur. Nasza starsza koleżanka została wybrana na czarownicę i musiała siedzieć na tym krześle tortur. Była też lekcja szermierki. Nasi koledzy Dominik i Kuba walczyli na miecze z aktorem, który przebrany był za szlachcica. Pani w stroju szlachcianki opowiadała o dawnych czasach. Na zakończenie mogliśmy jeszcze oglądać wszystkie rekwizyty i pytać, do czego służyły. Bardzo podobała nam się taka ,,Żywa Lekcja Historii''

Dziękujemy za:


tekst: Maria, kl. V

poniedziałek, 17 marca 2014

Drzewo recenzji - nasz konkurs!!!

Nasza Pani Wiola powiedziała nam o pewnym konkursie pt.,,Drzewo recenzji - warto czy nie warto przeczytać''. Mieliśmy wybrać jedną z pięciu książek takich jak:
,,Pitu i Kudłata w Opałach''- Leszek Talko
,,Banda Michałka''- Ewa Karwan-Jastrzębska
,,Łysol i Strusia. Lekcja niegrzeczności''- M. Wicha 
,,Pompon na wakacjach''- Joanna Olech
,,Magiczne Drzewo. Gra''- Andrzej Maleszka.
Z naszej klasy (5tej) do konkursu zgłosiły się 3 osoby. Dominik czyta ,,Magiczne drzewo. Gra'', ja wybrałam  ksiażkę ,,Banda Michałka'', a Marysia rozpracuje ,,Bandę Michałka''.
Każdy z nas ma napisać z wybranych książek krótką recenzję.
Później nasze recenzje zostaną wysłane na kolorowych karteczkach do Publicznej Biblioteki w Krakowie.
I to tyle. Wszystkim uczestnikom konkursu życzę powodzenia :) i natchnienia.
Ps.Prace oddajemy do 7 kwietnia :)

preview35 piecedrzewo

piątek, 7 marca 2014

Hej! Tu bloguje Marysia :)

Witam od wczoraj jestem współtwórcą naszego szkolnego bloga.
Przy pomocy Kingi i Pani Madzi nauczyłam się jak z niego korzystać :) !!!

czwartek, 6 marca 2014

Lekcja informatyki

Dziś na lekcji informatyki uczyliśmy się w jaki sposób obramować i cieniować tekst w programie Word. Dodawaliśmy również do tekstu WordArt-y.

poniedziałek, 3 marca 2014

Nasze zdjęcia i pierwszy fotoreportaż!!!

Dziś razem z naszą wspaniałą grupą eTwinning robiliśmy zdjęcia szkole i nie tylko.
Potem nauczyłam się, jak z aparatu zdjęcia można przenieść na komputer.
Teraz czeka nas troszkę pracy, ponieważ opiszemy po angielsku poszczególne miejsca. Oto podział prac:
1) budynek szkoły i plac zabaw - ja
2) boisko i szatnia - Tomcio :)
3) sekretariat i sala gimnastyczna  - Dominik :)
4) stołówka i hol - Andzia L.
5) sala informatyczna-językowa i pokój nauczycielski - Wojtuś :)
6) biblioteka i sala nr 3 - Andzia. J
7) sala historyczna - Kasia :)
8) sklepik i korytarz - Ewelina :)
(zdjęcie edytowane w TUXPI)

Szczegóły lub pytania uzgadniamy z p. Bugaj.
Za tydzień - omawiamy, wpisujemy i umieszczamy gotowy materiał w Twinspace oraz tutaj!
PS. Każdy dostał list od p. Joli, a tam link do pustej prezentacji w poczcie na Twinspace)

poniedziałek, 24 lutego 2014

Lekcja w chmurach

Na dysku google tworzyliśmy podczas zajęć po lekcjach pierwszą prezentację.
Każdy z nas miał napisać o sobie kilka zdań po angielsku.
Pani Bugaj wysłała do nas list, który odebraliśmy na platformie Twinspace. Był tam link do pustej prezentacji, każdy miał własny slajd i opiekuna ze starszej klasy (IIG) do pomocy.
W ciągu godziny wykonaliśmy zadanie. A ja, Angelika i Ewelina jeszcze napisałyśmy post na forum projektu. Też się przedstawiłyśmy, ale wpis trzeba było zakończyć pytaniem.
Czekamy teraz na odpowiedzi :)


czwartek, 20 lutego 2014

Bezpieczeństwo w sieci !!!

W środę razem z 4 klasą uczyliśmy się zasad bezpieczeństwa w sieci. Wraz z Panią Madzią  uczestniczyliśmy w kursie online "Lekcja bezpieczeństwa" dostępnym na platformie e-learning "Dziecko w Sieci". Podczas „Lekcji bezpieczeństwa” uczniowie jednego z gimnazjów przytaczają krótkie historie dotyczące prywatności w sieci, w których sami brali udział albo, o których słyszeli. Poruszają między innymi tematy publikowania zdjęć i filmów, włamań na konta i profile, ustawień prywatności w portalach społecznościowych, znajomości online etc. Każde zagadnienie podsumowywane jest przez konsultantkę Helpline.org.pl. Na tej podstawie uczestnicy kursu wypracowują katalog zasad bezpieczeństwa.

poniedziałek, 3 lutego 2014

Program na pierwszy tydzień ferii

Opisywanie zdjęć!

Dzisiaj uczyłam się jak opisywać zdjęcia znalezione w sieci i jak wyszukać zdjęcie opublikowane na wolnej licencji. Na stronie flickr.com jest mnóstwo grafik, ale trzeba pamiętać, że przed wyszukaniem zaznaczamy opcję  ,,'', która znajduję się na dole okienka wyszukiwania :)

Saint John's Hill-Marcin Bajer-flickr-CC BY-NC 2.0 





Brzozy / Birches-Marcin Bajer-flickr-CC BY-NC 2.0




One Direction 2013 World Tour-Aka Gilyo-CC BY-NC-SA 2.0 
<3 <3 <3



sobota, 1 lutego 2014

Dla szóstoklasistów i nie tylko!!!

Znaleźliśmy stronę z powtórkami i testami do sprawdzianu.
Zajrzyjcie tam koniecznie i sprawdźcie, czy wiedzę trzeba uporządkować.
Im więcej testów przerobionych, tym lepiej. Oto LINK
źródło grafiki: www.egzamer.pl

POZDRAWIAM I ŻYCZĘ POWODZENIA :D
Kinga

piątek, 31 stycznia 2014

Wycieczka do Krakowa!!

Dziś klasy od IV-III g pojechały na wycieczkę do Krakowa na premierę filmu Hobbit.
Wszyscy bardzo się cieszyli, gdy usłyszeli że jest organizowana wycieczka.
Nie mogli się doczekać.
Ja niestety nie mogłam pojechać, ponieważ jestem trochę chora.
Ale myślę że na następną wycieczkę pojadę.
Życzę miłej wycieczki :*

środa, 29 stycznia 2014

Apel o cyberprzemocy

Dzisiaj klasa czwarta przygotowała bardzo fajny apel. O cyberprzemocy. Dowiedzieliśmy się o adresach i miejscach, gdzie można się zgłosić, jeśli nas coś niepokoi. Wiemy, że nie ujawniamy swoich danych osobowych, loginów, haseł. Kuba i Aneta odegrali świetną scenkę przy komputerach. Nasi uczniowie wzięli także udział w kursie e-learningowym  na temat bezpieczeństwa on-line i otrzymali dziś dyplomy. :)

Jak miło spędzić Ferie??

ImageChef Word Mosaic - ImageChef.com

Jeżeli chcesz spędzić miło ferie z korzystaj z moich rad:

1.Nie siedź całymi dniami przed komputerem bo to nie dobre dla twych oczów.

2.Podczas zimy możesz uprawiać różne sporty zimowe takie jak:
a)Jeżdżenie na nartach.
b)Jeżdżenie na łyżwach.
UWAGA! TYLKO NA WYZNACZONYCH LODOWISKACH!!!!
c)Jeżdżenie na sankach :)
UWAGA! NIE BLISKO JEZDNI!!!

3.Ubieraj się CIEPŁO!!:
-szalik,
-czapka,
-kurtka,
-rękawiczki,
-ciepłe swetry,
-nieprzemakalne spodnie,
-ciepłe i nieprzemakalne buty!

Życzę Wam wspaniałych FERII ZIMOWYCH :*