wtorek, 28 stycznia 2014

Ferie!!!


Uważajcie na siebie!
Oto kilka porad, aby było bezpiecznie:
- Jeżdżąc na łyżwach korzystaj tylko z zorganizowanych i nadzorowanych lodowisk. Nie wolno urządzać ślizgawek i lodowisk na jeziorach, rzekach, stawach oraz innych zbiornikach wodnych. 
- Niedopuszczalne są zabawy na zamarzniętych zbiornikach wodnych oraz pływających krach.
- Pamiętaj! Lód może się załamać pod ciężarem człowieka – to jest główna przyczyna wielu wypadków i utonięć w okresie zimowym.
- Szczególnie niebezpieczne są miejsca w pobliżu ujść rzek, nurty rzek, ujścia kanałów, ujścia ścieków, ujęcia wody, mosty, śluzy, wszelkie pomosty, miejsca na lodzie z występującymi rysami i pęknięciami.
- Do zjeżdżania na sankach, nartach lub urządzenia ślizgawki wybieraj miejsca oddalone od ruchu samochodowego.
- W zimie bądź szczególnie ostrożny – spadające sople lodu, zaśnieżone i oblodzone chodniki mogą stać się przyczyną wypadku.
- W przypadku załamania lodu zagrożenie stanowi również bardzo niska temperatura wody i otoczenia, zimowy strój oraz trudności z wydostaniem się na powierzchnię lodu. W takim przypadku wzywaj pomocy, połóż się płasko na wodzie, rozłóż szeroko ręce i próbuj wpełznąć na lód. Staraj się poruszać w kierunku brzegu leżąc na lodzie.
- Zwracaj uwagę na innych – ktoś może potrzebować Twojej pomocy.
- Baw się tylko w miejscach przeznaczonych do zabawy.
- Nie rzucaj śnieżkami w pieszych, samochody lub okna.
- Nie zjeżdżaj na sankach na ulice i torowiska.
- Nie doczepiaj sanek do samochodu.
1 komentarz:

  1. A co powiecie na minikonkurs? Kartka elektroniczna o bezpiecznych feriach? Możecie skorzytać z programu PIZAP.COM , WRITECOMICS.COM. TOONDOO.COM . Ciekawa jestem Waszych pomysłów. Termin nadsyłania prac - 20.02. Kto przyjmuje na mail zgłoszenia?

    OdpowiedzUsuń